0 (507) 521 99 66
Dumlupınar Mah. Yeşilyol Cad. No:5 Telek Apt. Merkez/Afyonkarahisar
pskbegumhocaoglu@gmail.com

Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlığı


Çocuk ve ergenlik alanlarında psikolojik danışmanlık hizmeti veren Psikolog Begüm Hocaoğlu, çocuklarla ve ergenlerle yapılan psikolojik danışmanlığın amaçları arasında; aileyi ve çocuğu tanıyarak, yaşanan sorunlara olası çözümler üretebilmek, gerektiği noktada aile ile işbirliği kurarak bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilmeyi amaçlar. Verilen psikolojik danışmanlık hizmetinde, çocuk ve ergenlerdeki duygu, düşünce ve davranış kontrolünü organize etmek oldukça önemlidir.

Psikolog Begüm Hocaoğlu, çocuklarda görülen dürtü kontrolü, öfke yönetimi, kaygı ve dikkat geliştirme konularıyla çalışmakta ve bu süreçte aileye rehberlik etmektedir.

Bireysel Psikolojik Danışmanlık


Psikolojik danışmanlık, ruh sağlığına ilişkin sorunların, bir profesyonel ile konuşulması yoluyla çözümlenmesi sürecine verilen genel bir addır.

Psikolog Begüm Hocaoğlu, psikolojik danışmanlığın kişinin yaşamında zorlandığı ve baş etmesinde sıkıntı çektiği durumlarda bireysel psikolojik danışmanlık hizmetiyle kişinin kendini yeniden keşfetmesine de yardımcı olur. Kişinin zayıf ve güçlü yönlerinin farkına varmasında kişiye rehberlik eder.

Her bireyin tek ve biricik olduğunu vurgulayan Psikolog Begüm Hocaoğlu, psikolojik danışmanlık hizmetlerinde bunun önemini vurgulayarak kişinin yaşamındaki sıkıntılı süreçlerde danışana rehberlik eder.

Danışanların günlük yaşam içerisinde yaşadığı bu sıkıntı veren süreçlerin atlatılmasında aldığı desteğin önemini vurgulayan Psikolog Begüm Hocaoğlu, psikolojik danışmanlık hizmetinde de kişileri kendi bağlamında ve kendi kişilik yapısında değerlendirilmesi gerektiğini vurgular.